novinky: najnovšie | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1
Minister sa prepočítal, študenti chystajú štrajk matika_strajk.jpgTohtoročná maturita už na začiatku priniesla viac škody ako úžitku. Aj keď maturitné písomky zo slovenčiny a anglického jazyka mali až na pár úprav normálny priebeh, maturitná písomka z matematiky narobila rozruch a starosti nielen študentom ale aj ministrovi školstva. Čo však nebolo spôsobené novým priebehom alebo niečím iným (keďže tohto ročná maturita je označená ako "maturita po novom"), ale tým, že niektorí študenti dostali zadania, ktoré obsahovali výsledky príkladov. Vzniknutá situácia tak spôsobila napätie a rozruch nielen u samotných študentov ale aj medzi verejnosťou.
Ako vyzerala maturitná písomka zo slovenčiny 2005 pisomna_maturita.jpgVyše 60 tisíc maturantov sa v tomto roku pripravujú na maturitu po novom (študenti si vyberajú úroveň skúšky, cudzí jazyk je povinný, gymnazisti maturujú z piatich predmetov), ktorá sa začína v pondelok 11. 4. písomkou zo slovenčiny. Nasledovať budú písomky z angličtiny, matematiky, nemčiny, ukrajinčiny a maďarčiny a ústne skúšky (od 23. 5. - 10. 6.). Podmienky sú náročnejšie ako po ostatné roky preto si väčšina študentov zvolila jednoduchšiu úroveň. To ich môže znevýhodniť, pretože vysoké školy, na ktoré si podali prihlášky uprednostňujú náročnejšiu úroveň maturít.
Čaro všednosti (Táňa Keleová-Vasilková) caro_vsednosti.jpgKomorný príbeh mladých manželov Magdy a Adama. Hoci obaja boli kedysi presvedčení, že im dvom sa to nikdy nestane, čas ukázal, ako sa mýlili. Všednosť, jednotvárnosť, nekonečný a opakujúci sa kolobeh rovnakých rán a rovnakých večerov postupne mení ich spoločný život. Ani si nestihli všimnúť, kedy sa to vlastne stalo, no zrazu akoby v ňom bolo niečo mŕtve. Keď sa Magda rozhodne, že pôjde do práce, ich vzťah sa ešte zhoršuje. No môže mať všednosť aj svoje čaro?
Ako a kde si nájsť prácu cez internet praca-cez-internet.jpgSte nezamestnaný? A koho to zaujíma :) Takto (trocha) "drsne" som si narýchlo spravil predpis k tomuto článku s tým, že ho potom určite zmením. No neskôr som si povedal "Prečo?". Veď v podstate, je to pravda! V dnešnej dobe ak ste nezamestnaný, tak to okrem vás, blízkych a štátu :) netrápi nikoho. Veď prečo by aj?! Najhoršie to je ak to netrápi Vás. Preto ak vám na tom záleží - nájsť si prácu, no nechce sa vám vyčkávať nekonečné hodiny na Úrade práce, v tomto článku sa dozviete ako a kde si nájsť prácu, no trocha (aspoň podľa mňa) pohodlnejšou formou.

Warning: mysql_query(): Invalid username in /data/b/2/b26eebee-c84d-43b6-8cd4-8b3acfbde845/res5ekt.com/web/theme/theme4news.php on line 2

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /data/b/2/b26eebee-c84d-43b6-8cd4-8b3acfbde845/res5ekt.com/web/theme/theme4news.php on line 2

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/b/2/b26eebee-c84d-43b6-8cd4-8b3acfbde845/res5ekt.com/web/theme/theme4news.php on line 2
Slováci a verejné zbierky coins.jpgO nás - Slovákoch je vo všeobecnosti známe, že sme pracovitý, pohostinný a štedrý národ a tomu druhému by sme dali aj poslednú košeľu. Toto tvrdenie vyplýva najmä z minulosti, no ako je to teraz? Naša štedrosť a ochota pomôcť sa môže prejaviť aj na takej verejnej zbierke a až vtedy zistíme ako na tom v skutočnosti sme. Nie, nemusíte teraz začať pobehovať medzi ľudmi s urnou aby ste to zistili. Pred pár mesiacmi (4. a 5. decembra 2004) som sa takejto verejnej zbierky zúčastnil a práve vtedy som sa aj rozhodol, že o tom napíšem tento článok.
European Curriculum Vitae format - predloha životopisu ecvf.pngŽivotopis (Curriculum Vitae) je už samozrejmou a nevyhnutnou súčasťou pri podávaní žiadostí o zamestnanie alebo prihlášok na vysoké školy či do iných inštitúcii. Pred osobným kontaktom je o nás vytváraný obraz práve na základe životopisu, no nielen na základe jeho obsahu, ale aj spôsobu a formy akou je napísaný. Väčšina ľudí má približnú predstavu čo asi taký životopis môže obsahovať. No nie každý vie, čo by životopis mal obsahovať a to sa v konečnom dôsledku odrazí aj na danom životopise a aj prvotnej predstave o jeho autorovi. V tomto článku si vysvetlíme ako tomu predísť.
E-mail brána už funguje, prosím nezneužívať na spamming :)
prvé spustenie tejto stránky (vďaka za upload Oktam!)
res5ekt.com začína res5ekt_com.jpgNa svete to už je nejak zaužívané, že niečo vzníká a niečo zase zaniká. Pre ten internetový svet to platí dvojnásobne. Stránky vznikajú a zanikajú každým dňom, tie menej úspešné sa po určitom čase z tohoto sveta vytratia, no je tu aj mnoho gigantov ktorí pôsobia v tomto svete takmer od jeho počiatku. A ako to bude s touto stránkou? Momentálne je to aj prvá anketová otázka a odpoveďou, ktorou by sa dalo asi najlepšie odpovedať je že ...to ukáže čas. Ja osobne som veľmi rád, že som ju konečne (a to doslova :) spustil a budem rád, keď sa aspoň aký taký čas v tom internetovom svete udrží.

Potrebujete vytvoriť www stránku (či už ste z mesta Humenné alebo Vranov nad Topľou + okolie)?
Viac info zdarma...

© 2005 - 2021 res5ekt.com All rights reserved
tvorba web stránok


  Sobota, 31. Júl 2021  meniny má: Libuša zajtra: Ignác