novinky: najnovšie | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1
Twas The Night Before Christmas twas-the-night-before-christmas.jpgJe noc pred Vianocami, resp. už skoro ráno a v túto ne-skorú hodinu sa už určite nechcem zamýšľať nad tým všetkým okolo Vianoc. Len ma napadlo, že Vianoce sú také...čarovné a kúzelné a väčšinou sa "točia" okolo rôznych príbehov a najmä rozprávok. Tak jednu som si pripravil aj ja a to nielen v písomnej ale aj v úžasnej audio podobe. Ako už samotný názov napovedá bude to klasická báseň od Clement-a Clarke Moore-a, ktorá je taktiež známa pod názvom "A Visit from St. Nicholas".
„Have Yourself A Merry Little Christmas“ have_yourself_a_merry_little_christmas.jpg" Šťastné a Veselé Vianoce " - rok, čo rok želáme svojím blízkym a samozrejme dúfame a očakávame, že v takomto duchu ich prežijeme aj my sami. No keďže ľudia sú rôzni, tak aj ich Vianoce sú odlišné. Niektorí ani za to nemôžu, aké Vianoce práve prežívajú, no tí ostatní určite áno. Hlavným dôvodom ani nie je to, ako si dokážeme Vianoce "pripraviť", aby štastne a veselo vyzerali, podstatné je skôr to ako ich nakoniec prežijeme.
Neobyčajná vianočná pieseň vianocny-zvoncek.jpgVianoce sa blížia aj keď vianočná nálada nám už vládne nejaký-ten mesiac. Pred a vianočnú náladu nám dotvárajú najmä pesničky, ktoré nám však po určitom čase začínajú liezť na nervy. Najmä v zhone pri nákupe darčekov ich máme možnosť v nákupných centrách, hypermarketoch a obchodoch počúvať celé dni a tak po príchode domov už máme všetkých tých "jingle-bells" a "christmas" hitov plné zuby a vychutnávame si radšej len obyčajné - ticho. No spomedzi všetkých tých "bežných" piesní sú aj také, ktoré sú.....neobyčajné.
50 cent - Get Rich Or Die Tryin' movie getrichordietryin.jpgAt the end of the day, what will you hang on to? tak takto z nie hlavná myšlienka k filmu Get Rich Or Die Tryin', ktorý mal práve včera (9.11.2005) v amerických kinách svoju premiéru. Hlavnú úlohu (Marcus) v ňom stvárnil Curtis "50 Cent" Jackson a dalo by sa povedať, že v tomto filme sa odzrkadľuje jeho vlastný životý príbeh o ceste za úspechom.
Skrz webové rozhrania webinterfaces.jpgInternet nám okrem "surfovania" ponúka tiež veľa možností ako komunikovať, využívať miesto na internetových serveroch pre verejnú dostupnosť súborov na celom svete, či ukladať dáta internetových stránok do databáz. Na to slúžia rôzne aplikácie pomocou ktorých tieto služby môžeme využívať. No v prípade ak sme na cudzom mieste kde tieto aplikácie nie sú, poprípade ich môžeme stiahnuť no na to veľa času nemáme alebo dokonca sme na mieste kde nie sme oprávnení čokoľvek inštalovať, vtedy nám to veľmi uľahčia webové rozhrania.
MAXI UPDATE (opäť vďaka Oktamovi)
- nový design
- nová sekcia Letné Festivaly (vďaka ToMaSss!)
...a to všetko+to ostatné by malo byť validné*

Všetkým Vám prajem pekné leto!

Letné festivaly 2005 summer_festivals.jpgLeto sa nám pomaly rozbieha a s ním aj oddych, dovolenky a čas ničnerobenia. Leto je samozrejme aj časom rôznych koncertov, kultúrnych podujatí a najmä festivalov, ktoré sa posledné roky "tešia" veľkej obľube. Festivaly sú rôzne a je ich pomerne veľa (na slovenské pomery :) a aby ste nepremeškali ten svoj a dozvedeli sa aj čo-to aj o iných festivaloch a podujatiach, je tu pre vás nová sekcia o ktorej tento článok bude. Za zhromaždenie informácii vďaka ktorým táto sekcia existuje patrí maximálna vďaka ToMaSssovi!
Webhosting pre každého* websupport.jpgV poslednej dobe, resp. už dosť dlhú dobu, sa čoraz obľúbenejšou formou ako prezentovať svoju firmu, hobby či dokonca seba stávajú internetové stránky. No čo v prípade ak stránka existuje len ju nie je kam "zavesiť"? V ponuke je už dnes mnoho osvedčených, ale aj nových firiem poskytujúcich webhosting s registráciou domien. Preto môže nastať problém keď si aj je z čoho vybrať, lenže neviete koho? Ak neviete a radi si necháte poradiť, možno vás presvedčí aj tip na tento webhosting pre každého*. (* - takmer, záleží len na Vás)
Medzinárodný certifikát k maturite od IES ies.jpgPo ukončení stredoškolského či vysokoškolského štúdia má mnoho študentov problém s uplatnením sa na trhu práce, predovšetkým ak je ich záujmom pracovať v zahraničí. Jedným z hlavných nedostatkov je absencia medzinárodného dokladu - certifikátu, ktorý svojmu držiteľovi umožní lepšie sa presadiť na medzinárodnom, ale aj tuzemskom trhu práce a zamestnávateľom poskytne kvalitné informácie, ktoré nie sú obsahom klasického vysvedčenia alebo iného osvedčenia. A práve vyhotovovanie takýchto certifikátov je hlavnou činnosťou International Education Society (IES).
Internetový príbeh chat_crime.jpgToto sa stalo... a toto sa deje! Nie je to vymyslený príbeh... je to len realita! a preto si dávajte pozor na ľudí na internetovom chate. Neverte hneď každému lebo to môže skončiť aj takto...

Potrebujete vytvoriť www stránku (či už ste z mesta Sabinov alebo Vranov nad Topľou + okolie)?
Viac info zdarma...

© 2005 - 2021 res5ekt.com All rights reserved
tvorba web stránok


  Sobota, 31. Júl 2021  meniny má: Libuša zajtra: Ignác